اهمیت نظافت و خانه تکانی بر سلامت روان

نظافت منزل و نظم دادن به وسایل خانه ، به ویژه تغییر رنگها و ایجاد تنوع در دکوراسیون و احساس خوشایند از نظافت و تمیز بودن محل کار و زندگی تاثیر مثبتی بر روحیه افراد دارد و زندگی را از یکنواختی خارج میکند .
تنوع و تمیزی محیط اطراف در پیشگیری از افسردگی بسیار موثر است ، بنابراین یک خانه تکانی ساده سلامت روان افراد خانواده را تا حد زیادی تامین میکند .
بر اساس یک تحقیق علمی در دانشگاه مالموی سوئدبه این نتیجه رسیدند که در خانه نامرتب افراد سالم دچار افسردگی خفیف و بی حوصلگی مداوم شده بودند و هیچ تمایلی نداشتند که بعد از اتمام ساعات کاری به خانه بروند و حتی بحثهای خانوادگی و بهانه گیری های بی دلیل در خانه 23% افزایش پیدا کرده بود ، به همین دلیل پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که روزانه 20 دقیقه نظافت منزل یا یک خانه تکانی ساده سلامت روان را تضمین میکند .
اهمیت نظافت منزل در دو بعد روحی و جسمی بر انسان تاثیر گذار است که معمولا به بعد روحی کمتر توجه میشود .
در صورتی که میتوان ادعا کرد بعد روحی نظافت منزل و بهداشت پیرامون ما مهمتر از بعد جسمی ان است .
هر گونه الودگی و بی نظمی بر روحیه انسان تاثیر منفی میگذارد و موجب اضطراب میشود از طرفی نظافت منزل و پاکیزگی احساس ارامش را در پی دارد بنابراین میتوان گفت خانه تکانی در کاهش اضطراب موثر است . علاوه بر نظافت تغییر چیدمان منزل در سلامت روان به ویژه زنان تاثیر مثبتی دارد .
همچنین توصیه میشود از رنگهای متنوع و ارام بخش در وسایل منزل استفاده شود .

شرکت خدماتی نظافتی آسایش گستر آماده ارائه هرگونه خدمات نظافت منزل،راه پله و ساختمان،اداره جات و... به شما همشهریان عزیز در سایر نقاط تهران و کرج می باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با شرکت

آدرس دفتر شرکت :

کرج - گوهردشت فاز یک - خ سوم شرقی مجتمع بهارستان طبقه چهارم واحد 9

تلفن تماس :

026-34210315

026-34210316

026-34423779

09125134331

بازدید امروز29
بازدید دیروز89
بازدید هفته453
بازدید ماه1669
بازدید کل2585636

شنبه, 09 فروردين 1399

خدمات شرکت

خدمات شرکت