شرکت خدماتی

تاثیر امواج موبایل و وای فای بر جنین

استفاده زیاد از گوشی موبایل و اینترنت ( وای فای ) برای مغز جنین بسیار خطرناک است .حساس ترین زمان برای ابتلای جنین به بیماری ها از طریق اشعه و امواج وای فای از روزهای ابتدای بارداری تا حدود ۱۵ هفته پس از بارداری میباشد.اگر جنین در این دوره در معرض امواج قرار بگیرد دچار نواقص و مشکلات ساختاری ، کاهش رشد و عقب ماندگی ذهنی میشود .بعد از گذشت ۲۶ هفته از بارداری احتمال خطر بر روی مغز جنین توسط اشعه ها کاهش میابد.
بر اساس تحقیقات پژوهشگران مشان داده است که مادرانی که طی روز دو یا سه بار از موبایل و اینترنت استفاده میکنند کودکانی را به دنیا می آورند که یا بیش فعال هستند و یا یکسری مشکلات ارتباطی با دیگران دارند.اکثر این کودکان در حدود ۸۰ درصد دچار اختلال و مشکلات رفتاری میشوند .همچنین از عوارضدیگر اینکه در معرض مشکلات احساسی قرار میگرند و در آینده دچار مشکلات زناشویی میشوند .در حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد این کودکان به بی فعالی و عدم تحرک دچار خواهند شد.

 

چند راهکار در زمان بارداری و پیشگیری از آسیب های امواج موبایل

_ بهترین راهکار اینکه مدت زمان مکالمه را با موبایل کاهش دهیم
_ مکالمات را به زیر دو دقیقه کاهش دهیم.
_ به هیچ عنوان کودکان با تلفن همراه بازی نکنند و موبایل مخصوص به خود نداشته باشند .
_ با گوشی موبایل اول شماره را بگیرید زمانی که ارتباط برقرار شد سپس بر روی گوش خود قرار دهید .
_ از هدست یا هندزفری سیم استفاده کنید یا گوشی را بردی اسپیکر قرار دهید و در فاصله دور از بدن بگذارید .
_ گوشی موبایل را بر روی کمر یا در جیب شلوار قرار ندهید چرا که بخش های پایینی بدن اشعه را زودتر از بخش های بالایی جذب میکنند .
_ خانم های باردار گوشی موبایل را از خود دور نگه دارند خصوصا در هنگام زنگ خوردن و برقرار شدن تماس که بیشترین امواج را دارا میباشد .
_ در زمانی که با اینترنت کاری نداریم بهتر از خاموش باشد چرا که استفاده از گوشی متصل به اینترنت خطر را چندین برابر میکند .

و در آخر اگر برای کودک خود نیاز به پرستار کودک دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از کودک در منزل شما می باشیم.

ادامه مطلب...

مراقبت از سالمند دیالیزی

در نارسایی های مزمن و حاد کلیه برای خروج مایعات و مواد زائد اورامیک از روش دیالیز برای فرد سالمند استفاده میشود .

 

به دو روش دیالیز انجام میشود

دیالیز صفاقی و دیالیز خونی

که به انتخاب هر کدام از این دو روش به عهده خود بیمار و متناسب با روش زندگی سالمند میباشد .

در دیالیز خونی :

خون سالمند از یک طرف وارد دستگاه میشود از فیلتر های مخصوص عبور میکند مواد زائد آن گرفته شده و سپس از طرف دیگر وارد بدن سالمند میشود .

در دیالیز صفاقی :

یک کانتر که خارج از بدن بیمار است متصل میکنند یک مایع به بدن سالمند تزریق میکنند که خاصیت سم زدایی دارد مواد زائد اورمیک را به خود جذب میکند و بعد از چند روز از طریق کانتر جذب میشود و از بدن سالمند خارج میگردد این روش برای کسانی که به مسافرت میروند و در رفت آمد هستند مناسب است .

مراقبت از سالمند دیالیزی

 

پرستاری که از سالمندی که  دیالیز میشود مراقبت و پرستاری میکند :

پرستار باید آموزش کافی را ببیند چرا که نحوه مصرف داروها و زمان مصرف دارو ها ، عوارض و علائم هر یک از داروها برای بعد از دیالیز بسیار مهم میباشد .

در مورد تغذیه بیمار پرستار سالمند باید توصیه پزشک را جدی بگیرد مصرف مایعات در رژیم غذایی سالمند باید رعایت شود
و باید و نباید هایی که از طریق پزشک آموزش دیده است را با بیانی ساده و ملموس و مهربان به سالمند انتقال دهد و نحوه مراقبت سالمند از کانتر را برایش توضیح دهد .

پرستار سالمند دقت داشته باشد که اگر سالمند بعد از اتمام دیالیز تزریق عضلانی دارد حداقل ۱ ساعت بعد از دیالیز انجام شود زیرا اگر در حین دیالیز یا بلافاصله بعد از دیالیز تزریق انجام شود سالمند دچار خونریزی میشود .

در بیماران دیالیزی مصرف نمک باید متناسب با وضعیت سالمند تنظیم شود .

پرستار سالمند باید روزانه ک بصورت منظم قند خون ک فشار خون سالمند را چک کند و ثبت نماید و در هر بار مراجعه  سالمند برای دیالیز به پزشک ارجاع دهد.

در سالمندانی که دیالیز میشوند با کاهش مصرف چربی ک قند های ساده چربی خون نیز کاهش می یابد که دیگر نیاز به مصرف دارو نیست ، البته حین دیالیز اثرات کاهش چربی خون وجود دارد .
بعضی از سالمندان دیالیزی نیاز به داروهای فشار خون دارند چرا که حین دیالیز اکسیژن رسانی دچار اختلال میشود و سالمند دیالیز کافی را دریافت نمیکند .

غذاهایی که سرشار از پتاسیم هستند مانند هندوانه در رژیم غذایی سالمندان دیالیزی مجاز نیست و همچنین باید مصرف مایعات را کنترل کنند میتوانند با گذاشتن برگ نعناع در دهان خود از تشنگی جلوگیری کنند .
برای حساب کردن مایعاتی که طی روز سالمند دیالیزی میتواند دریافت کند میتوان یک روز حجم ادرار را اندازه گیری کرد و سپس ۵۰۰ میلی لیتر به آن اضافه نمود ، البته باید غذاهایی که آبکی هستند را جز مایعات مصرفی در نظر گرفت .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از سالمند در منزل شما می باشیم.

ادامه مطلب...

خواص مصرف ژل رویال یا شاه انگبین در سالمندان

ژل رویال یا شاه انگبین غذای زنبور ملکه است که به معجون جوانی معروف است زنبور ملکه با خوردن ژل رویال ۶۰ برابر زنبور های عسل دیگر عمر میکند .ژل رویال با سرشار بودن از  ویتامین های A.B.C.D.E در درمان بسیاری از بیماری ها و ناتوانی ها موثر است.مانند :
کمک به رشد استخوان ، جلوگیری از عارضه آلزایمر ، افزایش دهنده مقاومت بدن در برابر عفونت ها ، تقویت قوای جنسی ، محرک رشد و درمان کم خونی ، جلوگیری از پیری زود رس و ضد سرطان  است .اثرات درمانی بر روی تومور ها دارد و از تصلب شراین به شدت جلوگیری میکند.

 

روش های مصرف ژل رویال

۱_ خوردنی   ۲_ مالیدنی
_ بهترین روش مصرف ژل رویال بصورت خالص است که در سالمندان با هماهنگی با پزشک و مشخص شدن دوز مصرفی توسط پزشک بصورت ناشتا به اندازه یک عدس کوچک ژل رویال را زیر زبان قرار داده و مصرف کنید .

_ در روش بعدی بصورت مخلوط با عسل طبیعی است که هر روز صبح یک قاشق مرباخوری از مخلوط عسل و شاه انگبین را زیر زبان قرار داده تا با بزاق دهان مخلوط و جذب بدن شود .

_ در این روش ژل رویال را با عسل و شیر مخلوط میکنند و هر صبح نوش جان مینمایند .

( ژل رویال را بصورت مخلوط با آب و عسل و گرده گل ، همچنین بصورت کپسول و قرص در بازار های جهانی موجود است اما در ایران فقط به شکل خالص یا مخلوط با عسل موجود است .)

از کاربرد های دیگر ژل رویال استفاده در کرم های صورت و ماسک های صورت میباشد.البته ژل رویال خالص را میتوان به صورت مستقیم به میزان کافی روی پوست مالید و در اتاق تاریک به مدت نیم ساعت در اتاق تاریک دراز کشید بعد از زمان بدون هیچ گونه حرکت و تکلمی پوست را فقط با آب ولرم شستشو دهید بعد از گذشت ۱۰ شب متوجه اثرات شگفت انگیز ژل رویال میشوید .چراکه ژل رویال در مشکلات پوستی (لک صورت ) و کلاژن سازی در پوست بسیار مفید است. همچنین خشکی پوست را برطرف می کند و در زیباسازی و جوان سازی پوست بسیار تاثیرگذار است .

خواص مصرف ژل رویال یا شاه انگبین در سالمندان

 

تاثیر ژل رویال برای سالمند

1 )از آلزایمر به شدت جلوگیری می کند چراکه در ژل رویال ماده ای به نام استیل کرمین وجود دارد (استیل کرمین وظیفه سرعت دادن به پیام های عصبی در بدن را دارد)
این ماده در آلزایمر ، رعشه های عصبی و فراموشی بسیار موثر است ودر فعالیت های فکری علاوه بر سالمندان حتی به جوانان نیز کمک می کند .
2 )از فشار خون بالا جلوگیری می کند .استیل کرمین موجب گشادی رگ ها خونی می شود در نتیجه فشار خون کاهش می یابد .
3 )خاصیت میکروب کشی بالای ژل رویال که در درمان عفونت ها خصوصا عفونت های ویروسی دستگاه تنفسی بسیار مفید است .
4 )پیشگیری از پیر شدن بافت های بدن ، حالت های خستگی بدن به دلیل داشتن ویتامین B کمپلکس و پیشگیری از یاءسگی در زنان
5 )به کاهش استرس ، کاهش وزن و کاهش ضعف عمومی بدن کمک می کند .
*در آخر جهت تهیه ژل رویال بسیار دقت فرمایید زیرا ژل رویال اصل و خالص در پک یخ و در سرما حمل و نقل و جا به جا می شود در غیر صورت ژل رویال در دمای معمولی معدوم است .روش نگهداری آن در فریزر است و تاریخ آن 2 سال در فریزر و 3 ماه در یخچال می باشد .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از سالمند شما می باشیم.

ادامه مطلب...

علت زمین گیر شدن در سالمندان

در اکثر مواقع زمین گیر شدن سالمندان با بروز یک حادثه بسیار ساده اتفاق می افتد . زمین خوردن سالمند و شکستگی لگن و استخوان ران شروع این عارضه است.در مواقعی هم نشستن های طولانی مدت و بی تحرکی باعث زمین گیر شدن سالمندان می شود . نشستن های طولانی باعث ایجاد عارضه های قلبی عروقی می شود چرا که بی تحرکی از سیگار کشیدن بسیار خطرناک تر و کشنده تر است .
بنابراین افراد سالمند باید در منزل حرکت داشته باشند پیاده روی کنند.

علت زمین گیر شدن در سالمندان

 

عوامل دیگر زمین گیر شدن سالمندان

نشستن های طولانی باعث بروز فشار خون بالا , دیابت , ورم کردن مچ پا کمک می کند . افرادی که مبتلا به پارکینسون هستند با کمک پرستار یا مراقب سالمند حتما در طی روز حرکت داشته باشد . اما توجه داشته باشند که در هنگام راه رفتن مسایل ایمنی را رعایت کنند .
در راه رفتن بروی سطوح خیس مثل کف سرویس های بهداشتی یا بالا رفتن و پایین آمدن از پله تعادل خود را حفظ کنند و از حرکات سریع و با عجله بپرهیزند .
در رژیم غذایی خود از مواد غذایی سرشار از کلسیم و آهن مثل لبنیاتی چون شیر , کشک و ماست و شیر و گوشت مرغ و ماهی و جگر و تخم مرغ و سبزی و میوه ها که سرشار از ویتامین هستند استفاده کنند .
در آخر به خانواده ها توصیه می شود با توجه به رشد سالمندی در کشور توصیه های ایمنی و بهداشتی را رعایت کنند چرا که از بروز حوادث ناگوار پیشگیری می کنند و سالمند , و دوران سالمندی سالمی را سپری می کند .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از سالمند شما می باشیم.

ادامه مطلب...

استفاده از تخت بیمارستانی برای بیماران یا سالمندان

تخت بیمارستانی برای رفاه حال بیمار یا سالمند و کسانی که کار مراقبت از سالمند یا بیمار را انجام  می دهند تعبیه شده که ابتدای امر در بیمارستان ها مورد استفاده داشته اما اکنون در منازل هم برای سالمندان و بیماران مورد استفاده قرار می گیره .طبق آمار سال گذشته در کشور ۷/۳ درصد سالمند وجود داشته و ۳۶ درصد تخت های بیمارستانی را سالمندان پر کرده اند.تخت بیمارستانی مشکل دفع بیماران و سالمندان که قادر به حرکت نمی باشند را حل کرد.
تخت بیمارستانی باید ارتفاع استاندارد داشته باشد .قسمت سری تخت و قسمت پایین تخت قابل تنظیم باشد , دارای حفاظ و ریل باشد و در تخت های الکترونیکی و نیمه الکترونیکی دارای کنترل کننده باشد .
برای سالمندان که مدت طولانی بر روی تخت بستری هستند و قادر به راه رفتن نمی باشند توصیه می شود از تخت های بیمارستانی سه شکن استفاده شود.
چرا که حالت نشستن و نیمه خوابیده و خوابیده  را برای سالمندان فراهم می کند .

استفاده از تخت بیمارستانی برای بیماران یا سالمندان

 

مزایای استفاده از تخت های بیمارستانی

بهداشتی بودن

این مدل تخت هیچ گونه آلودگی ایجاد نمی کند و مانع کثیف شدن لباس ها و ملحفه سالمند می شود .

آسان شدن عمل دفع

دیگر نیاز به جابه جایی سالمند یا بیمار نیست و سالمندان نیاز ندارند که حتما به سرویس بروند .

تسهیل در نگهداری سالمندان یا بیماران

بهترین و مهمترین مزیت تخت های بیمارستانی در این است که مراقب یا مسئول نگهداری از سالمند و همراه بیمار دیگر نیاز به قدرت بدنی بالا ندارد و جابه جایی بیمار از طریق اهرم های تخت انجام می شود که به کمر مراقب یا نگهدار سالمند آسیب نمی رساند .

قابل استفاده در منزل

در هر جایی که بیمار یا سالمند بستری باشد به راحتی می توان از این نوع تخت استفاده شود .

حمام دادن سالمند در تخت

در بیمارانی که بستری طولانی مدت دارند مانند کسانی که در کما هستند یا افراد سالخورده یا سالمندانی که قادر به حرکت نیستند را می توان با کمک نفر سوم به  راحتی در تخت حمام داد .

تعویض لباس بیمار در تخت

برروی تخت بیمارستان با تغییر زاویه تخت به راحتی می توان لباس بیمار یا سالمند را تعویض کرد .

ادامه مطلب...

اسهال در سالمندان

در افراد سالمند به دلیل کهولت سن کارایی اعضا بدنشان رو به تحلیل می رود به اصطلاح دیگر ضعیف تر عمل میکنند .دستگاه گوارش نیز خارج از این استثناء نیست ، در سالمندان خصوصا سالمندان زمین گیر و بستری در تخت گاهی مواقع حالتی پیش می آید که سالمند احساس می کند به اسهال مبتلا است در صورتی که در روده توده ی بزرگی از مدفوع سفت و خشک وجود دارد که از کنار این توده که باعث انسداد شده مایعات دفع می شوند که با اسهال اشتباه گرفته می شود و به اطرافیان از داروهای ضد اسهال برای سالمند استفاده می کنند که متاسفانه وضعیت سالمند وخیم تر می شود .

اسهال در سالمندان
اسهال در سالمندان به دو نوع حاد و مزمن وجود دارد .اسهالی که بیش از 5 یا 6 هفته طول بکشد مزمن است اسهال مزمن اصولا عوامل عفونی ندارد .عواملی مانند استرس ، داروها و بیماری عصبی باعث اسهال مزمن میشوند که با مراجعه به پزشک و دریافت مایعات و سرم از نارسایی های کلیوی نیز پیشگیری می کنند .اما اسهال حاد در سالمندان حتما دارای علتی خاص است که با شروع این اسهال فورا باید یه پزشک مراجعه نمود و عوامل نیز باید بررسی شوند چرا که اسهال حاد عوامل عفونی ویروسی و باکتریایی دارد .خوردن میوه و سبزیجات آلوده ایجاد اسهال می کند که سالمند باید حتما آنتی بیوتیک دریافت کند .
اسهال در سالمند از این جهت بسیار خطرناک است که فرد سالمند به سرعت آب و الکترولیت های بدن خود را از دست می دهد و دچار نارسایی کلیه می شود .زیرا تنظیم سدیم و پتیاسیم خون از کنترل خارج شده که همین امر ممکن است باعث سکته و حتی مرگ را در پی داشته باشد .تمامی پزشکان ب ای جلوگیری از ابتلا به اسهال توصیه می کنند میوه و سبزیجات را کاملا ضد عفونی کرده و پس از شستشوی کامل مورد استفاده قرار گیرد
اسهال در سالمندان زمانی اتفاق می افتد حرکات روده یا حجم محتویات داخل روده ها افزایش یافته باشه . عوامل زیادی باعث بروز اسهال می شوند که مهمترین و اصلی ترین عامل بروز اسهال استفاده از غذاهای آلوده می باشد .درمان اسهال از طریق استفاده از داروهای ضد اسهال می باشد.که تعداد دفعات اسهال را به صورت چشم گیری کاهش می دهد .اما در مصرف دارو باید دقت داشت که بیش از اندازه مصرف نشود و حتما طبق دستور پزشک معالج دارو دریافت شود.در افراد مسن برای پیشگیری از اسهال توصیه می شود از غذاهای آماده کنسروی مواد غذایی شیرین انواع کیک کمپوت غذاهای چرب و سرخ شده استفاده نشود
غذاهای ساده مانند برنج ساده پخته شده مرغ آب پز بدون روغن به بهبود شرایط سالمند مبتلا بسیار موثر است.شستشوی مکرر دست ها مانع از انتشار آلودگی و باعث جلوگیری از این عارضه میشود .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی و اعزام نیرو جهت نگهداری از سالمند شما می باشیم.

ادامه مطلب...

یبوست در سالمندان

در سالمندان اکثرا در سنین بالای ۶۰ تا ۶۵ سالگی به دلیل کم تحرکی و نا کافی بودن نوشیدن آب و مایعات از هر دو نفر سالمند یک نفر به یبوست دچار میشوند.در رژیم غذایی افراد سالمند باید فیبر به اندازه کافی گنجانده شود ولی متاسفانه اکثرا به خاطر نداشتن دندان های سالم سالمندان از مصرف میوه و سبزیجات خصوصا میوه با پوست خودداری میکنند که این خود از علل مهم یبوست میباشد.روند پیری تمام ارگان های بدن را تحت تاثیر قرار میدهد ، با این حال انتقال روده ای با بالا رفتن سن کاهش میابد که عمل دفع در سالمندان سخت و درد ناک میشود .

 

دلایل ابتلا به یبوست در سالمندان

بیماری های عفونی یا عمومی همچون : دیابت ، پارکینسون ، اختلال در عملکرد غدد خصوصا تیروئید ، بیماری های قلبی و عروقی در بروز یبوست نقش به سزایی دارند درصد ابتلا به یبوست را افزایش میدهند .تجویز داروهای ضد اسهال سالمندان را دچار یبوست میکند که سفت شدن مدفوع را به دنبال دارد.تشخیص یبوست کار بسیار ساده ای نیست اگر سالمند مدفوع بسیار خشک داشته باشد ( گلوله های سنگ مانند گاهی در کنار این گلوله ها مایعاتی نیز تراوش میشود. )دفع مدفوع از هفته ای دو بار کمتر باشد و فشار آوردن بیش از حد به روده ها برای تخلیه از عوامل مهم در تشخیص یبوست میباشند .البته گاهی فرد سالمند حس میکند هنوز روده اش به خوبی و کامل خالی نشده که همگی اینها دلیل بر ابتلا به یبوست است .

یبوست اغلب با درد همراه است و خروج مدفوع خشک که گاهی با خون همراه است که سالمند دچار درد در نواحی تحتانی و بیهوشی میشود .یبوست در برخی افراد کم اشتهایی و کم غذایی به همراه دارد .برای جلوگیری و پیشگیری از یبوست به  سالمندان توصیه میشود در رژیم غذایی خود حتما میوه و سبزیجات داشته باشند و استفاده از ملین به تمامی سالمندان عزیز توصیه میشود .البته این نکته قابل توجه است که ملین را نباید به طور مداوم استفاده کرد ، چرا که بدن سالمند به ملین عادت میکند و تنبلی روده ها را به همراه دارد و هر بار باید از دوز ملین را بیشتر از قبل کرد و همچنین مصرف بیش از حد این نوع داروها باعث درد های شدید روده ای میشود .
سالمندان عزیز رعایت بفرمایند که در طول روز ۶ تا ۸ لیوان مایعات مثل آب ، شیر و آب میوهای طبیعی را مصرف کنند .مایعات باعث میشوند انتقالات روده ای راحت تر انجام شوند .غذاهای روان مانند سوپ خصوصا سوپ جو ، نان های سبوس دار و حبوبات غنی شده را در برنامه غذایی هفتگی خود بگنجانند .آلو خیسانده شده ، آب آلو و یا آلبالو خشک مانند همچون میوه ها برای جلوگیری از یبوست بسیار موثرند و عضلات شکم را تقویت میکنند میتوانید مقداری آب میوه تازه یا آب لیمو ترش تازه به آب اضافه کنید و میل نمایید .
غذاهایی مثل نان های سفید مثل نان لواش و سس های مایونز ، قند و شکر ، سوسیس و کالباس و ژامبون ها ، سیب زمینی سرخ شده برای سالمندان مناسب نیست. در طی روز مصرف یه وعده پنیر یا گوشت قرمز یا سفید کافی است زیاد مصرف کردن گوشت و پنیر ابتلا به یبوست را افزایش می‌دهد. نگه داشتن دستشویی و دیر به دستشویی رفتن از جمله عوامل ابتلا به یبوست است .سالمندان عزیز باید سعی کنند فعالیت بدنی همچون راه رفتن و پیاده روی روزانه داشته باشند چرا که از ابتلا به یبوست به شدت جلوگیری میکند.

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند و یا برای کودک خود نیاز به پرستار کودک دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی می باشیم.

با آرزوی سلامتی برای تمامی سالمندان
آسایش گستر

ادامه مطلب...

بیماری پارکینسون یا فلج لرزان در سالمندان

پارکینسون یک بیماری دستگاه اعصاب مرکزی است که در افراد مسن بیشتر دیده می شود .اصولا بعد از 60 سالگی از هر 100 نفر بالای 60 سال 1نفر مبتلا می شود .در افراد جوان هم دیده می شود که پنج تا ده درصد بیماران را تشکیل می دهند .مشخصه پارکینسون سفتی عضلات پیشرونده تدریجی ، لرزش ، از دست دادن مهارت های حرکتی و عدم تعادل . بعد از آلزایمر پارکینسون شایع ترین بیماری مخرب اعصاب به حساب می آید .
در مراحل اولیه بیماری ،ارتعاش اندام ملایم و معمولا در یک طرف بدن وجود دارد و با گذشت زمان به سمت دیگر بدن هم منتقل می شود .این بیماری درمان قطعی ندارد گاهی از جراحی استفاده می شود البته نقش کار درمانی و فیزیوتراپی در این زمینه بسیار زیاد است زیرا مانع پیشرفت بیماری می شود .خوردن مواد غذایی نیکوتین دار حتی به مقدار کم حاوی نیکوتین مانند فلفل و گوجه فرنگی به کاهش پارکینسون کمک می کند .به دلیل خطر ابتلا به بیماری های خطرناک دیگر مصرف سیگار و قلیان و استفاده از دخانیات دیگر توصیه نمی شود .علل پارکینسون عمدتا ناشناخته است ، علل فامیلی (1تا 2درصد ژنتیکی ) داروها ، بیماری های زمینه ای مسمومیت و عفونتها می باشد .

اگر چه هیچ درمانی قادر نیست از تخریب سلول های عصبی پیشگیری کند و یا آن ها را بازسازی میکند اما داروهایی کشف شده است که تا حد بالایی سالمندان و افراد بیمار را به زندگی امیدوار میکند و در ۸ سال اول بیماری را کنترل میکنند.فیزیوتراپی و ورزش و حذف فشارهای روحی و عصبی و حمایت اطرافیان در بهبودی علائم بسیار حائز اهمیت است .نکته دیگر که مصرف زیاد آهن و منیزیم احتمالا با بروز پارکینسون در ارتباط هستند .زمینه ارثی در بروز این بیماری موثر است در دو قلو های دختر میزان ابتلا به این بیماری نسبت به سایر بستگان بالاتر میباشد .
چرا که زنان از اجزای ژنتیکی قوی تری برای ابتلا به بیماری برخوردارند.لوبیا به طور طبیعی حاوی l دوپا میباشد.مصرف لوبیا در رژیم غذایی توصیه میشود . مصرف پروتئین در طول روز کمتر و محدود میباشد و تنها در وعده شام و قبل از خواب پروتئین مثل لبنیات و گوشت و تخم مرغ مصرف شود .اصولا در طول درمان مصرف پروتئین، ویتامین B6 ، الکل و کافئین باید محدود باشد .سالمند مبتلا به پارکینسون در بهترین وضعیت ممکن جهت خوردن غذا قرار دهید و از ظروف مناسب نظیر فنجان های دو دسته یا ظروف با دسته های حلقوی و ظروف لبه دار استفاده کنید .بهتر است وعده های غذایی کوچک و مکرر باشد و غلظت غذا برحسب توانایی بلع در بیمار انتخاب شود .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند و یا برای کودک خود نیاز به پرستار کودک دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی می باشیم

ادامه مطلب...

تماس با شرکت

آدرس دفتر شرکت :

کرج - گوهردشت فاز یک - خ سوم شرقی مجتمع بهارستان طبقه چهارم واحد 9

تلفن تماس :

026-34210315

026-34210316

026-34423779

09125134331

بازدید امروز35
بازدید دیروز89
بازدید هفته459
بازدید ماه1675
بازدید کل2585642

شنبه, 09 فروردين 1399

خدمات شرکت

خدمات شرکت