استفاده از تشک مواج برای سالمندان

سالمندان در اثر سکته مغزی ،تصادفات یا کهولت سن مجبور به ماندن زیاد در بستر هستند و نمی توانند پوزیشن خود را تغییر دهند در معرض شدید ابتلا به زخم بستر هستند.برای حفاظت از پوست این عزیزان سالمند یا بیماران قطع نخاع یا بیماران نیمه هوشیار که تحرک شان در بستر بسیار محدود است تشک مواج بسیار مطلوب است . این تشک ها براساس وزن بیمار تنظیم می شود و به صورت اتوماتیک در قسمت متفاوت هوا را به گردش در آورد و احتمال زخم بستر را بسیار کاهش می دهد، اما باید دقت داشته باشیم که ایجاد زخم بستر را کامل از بین نمی برد .

ضرورت استفاده از تشک مواج برای سالمندان

طرز استفاده از تشک های مواج

تشک های مواج باید بر روی تشک هایی که نه بسیار نرم و نه بسیار سفت هستند مورد استفاده قرار گیرند ،مانند تشک خوشخواب یا 3پتو روی هم بر روی زمین .باید توجه داشته باشیم تشک هایی وه بسیار نرم هستند باعث از بین رفتن کارایی تشک های مواج و تشک هایی که بسیار سفت هستند باعث آسیب زدن به بیمار می شوند.بعد از روشن کردن دستگاه باید 20 دقیقه صبر کنید بعد یک ملحفه روی تشک پهن کنید و سپس بیمار را روی تشک بخوابانید لازم به ذکر است، که موتور دستگاه باید شبانه روز روشن باشد .و هر 48 ساعت یک بار به مدت 1 ساعت به دستگاه استراحت دهید . در ضمن مصرف برق این دستگاه ها مانند یک لامپ کم مصرف می باشد .
تشک های مواج چندین مدل دارن که پر مصرف ترین و ارزان ترین آن ها مدل تخم مرغی است که بیمارانی با وزن حداکثر 70 کیلو گرم و برای زمان بستری تا 1 سال مناسب است .مدل لوله ای برای بیمارانی با وزن حداکثر120  کیلو گرم و مدت زمان 2 سال مناسب است .

دوره تکرار حرکت تشک مواج متناسب با فیزیولوژی طبیعی بدن است یعنی همان ۱۰ دقیقه یکبار پر و خالی میشود و حرکت ایجاد میکند.اصولا افراد در زمان خواب به طور معمول هر ۱۰ دقیقه یکبار به جهت خون رسانی به مویرگ های تحت فشار حرکت میکنند.تشک های مواج نیز از همین مکانیزم بهره میبرند ، سلول های بکار رفته در تشک به صورت سیکلی پر و خالی میشوند .گرما و رطوبت رشد زخم بستر را تحریک میکنند رویه هایی از جنس نخ درست شده است که قابلیت جذب رطوبت را دارند .

و در آخر اگر برای سالمند خود نیاز به پرستار سالمند و یا برای کودک خود نیاز به پرستار کودک دارید ما بعنوان یک موسسه خدمات پرستاری متعهد و مجرب آماده ارائه خدمت به شما هموطنان عزیز و گرامی می باشیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تماس با شرکت

آدرس دفتر شرکت :

کرج - گوهردشت فاز یک - خ سوم شرقی مجتمع بهارستان طبقه چهارم واحد 9

تلفن تماس :

026-34210315

026-34210316

026-34423779

09125134331

بازدید امروز31
بازدید دیروز89
بازدید هفته455
بازدید ماه1671
بازدید کل2585638

شنبه, 09 فروردين 1399

خدمات شرکت

خدمات شرکت